WYROBY HUTNICZE

Fachowa obsługa

Szybka realizacja

Dostawa materiałów

ELSTAL.NET

Wyroby hutnicze

Blachy stalowe – zimno/gorącowalcowane
blacha – wyrób hutniczy, którego grubość jest znacznie mniejsza od długości i szerokości. Grubości blach leżą w granicach od dziesiątych części milimetra do kilkudziesięciu milimetrów.

Blachy mogą być gładkie lub posiadać fakturę powierzchniową. Blachy dostarczane są w postaci płaskich arkuszy lub taśm zwiniętych w kręgi.

Szczegóły na temat blachy (ocynkowanej, czarnej ) ( zimno/gorącowalcowanej ) dostępne u naszych sprzedawców.

Dwuteowniki
Dwuteowniki IPN IPE HEA HEM i HEB mają zastosowanie w konstrukcjach budowlanych, konstrukcjach hal, konstrukcjach mostowych, infrastrukturze drogowej, kładkach dla pieszych, konstrukcjach obiektów użyteczności publicznej, jako belki podsuwnicowe, słupy.

Płaskownik – pręt metalowy o przekroju prostokątnym. Może być ciągniony, walcowany lub cięty z blachy. Używany w konstrukcjach mechanicznych i w budownictwie.

Pręty zbrojeniowe stalowe
Zastosowanie prętów stalowych głównie kojarzone jest z branżą budowlaną. Dzieje się tak gdyż, pręty stalowe wykorzystywane są w szerokim zakresie od dużych konstrukcji takich jak budynki czy budowle do mniejszych takich jak systemy ogrodzeniowe. Warto jednak wiedzieć, że pręty stalowe możemy równie dobrze wykorzystać np.: do produkcji elementów złącznych, np. śruby, kotwy, sworznie, w przemyśle meblarskim, w przemyśle motoryzacyjnym, do wykonywania konstrukcji stalowych, np. balustrad, kratownic, do produkcji maszyn i narzędzi wykorzystywanych w rolnictwie czy budownictwie. elementów ruchomych maszyn i urządzeń, np. zębatek, czy kół napędowych

Rodzaje prętów stalowych
W naszej ofercie prętów stalowych znajdą Państwo następujące kategorie prętów:

  • pręty ciągnione – to pręty stalowe o wysokiej dokładności średnicy na całej długości pręta, cechujące się większą wytrzymałością i mniejszą plastycznością w porównaniu do prętów walcowanych;
  • pręty walcowane – ten rodzaj prętów stalowych wykorzystywany jest do budowy elementów, w przypadku których nie ma znaczenia idealna precyzja wykonania pręta lub też dozwolone są zmiany elastyczności;
  • pręty zbrojeniowe – to pręty stalowe wykorzystywane przy tworzeniu zbrojeń. Mogą być elementem głównych zbrojeń danej konstrukcji, zbrojeń nośnych lub zbrojeń pomocniczych

profile zamknięte

W naszej ofercie posiadamy wysokiej klasy profile/kształtowniki otwarte i zamknięte – elementy konstrukcyjne (tzw. kształtowniki), które mają zastosowanie w budowie różnego typu obiektów architektonicznych: maszyn, urządzeń, dźwigów, balustrad, słupów, bram, ogrodzeń i innych, jako element konstrukcji nośnej.

Profile stalowe wykonane są z mocnej i wytrzymałej stali różnego gatunku ( zastosowany materiał wykonawczy wpływa na parametry poszczególnych wyrobów), dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i zachowują odporność nawet na bardzo niesprzyjające warunki. To z kolei sprawia, że mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.

Profile zamknięte
Zastosowanie

• elementy konstrukcji budowlanych (słupy, belki stropowe, płatwie, fasady),
• estakady samochodowe i dla rurociągów,
• maszty telekomunikacyjne, słupy informacyjne i oświetleniowe,
• mosty, pomosty, schody, poręcze, bariery, balustrady,
• szkielety szklarni, kontenerów, zbiorników,
• części dźwigów, podnośników, przenośników i platform,
• elementy maszyn rolniczych i pojazdów (ramy nadwozia, części wagonów i statków),
• kanały przewodowe, części urządzeń klimatyzacyjnych oraz systemów ochrony przeciwpożarowej,
• rusztowania, regały magazynowe,

Rury stalowe
Jesteśmy jednym z wiodących krajowych sprzedawców rur stalowych. Oferujemy solidne wyroby, wytworzone z najlepszych gatunków stali i wykazujące pełną zgodność z normami. Sprzedawane rury stalowe znajdują szerokie wykorzystanie w wielu gałęziach przemysłu.
W naszym rozbudowanym asortymencie znajdują się rury stalowe o różnych średnicach i grubościach ścianki oraz różnych długościach handlowych w zależności od późniejszego przeznaczenia.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz cennikiem rur stalowych.
Rury stalowe – zastosowanie
Zastosowanie omawianych wyrobów determinuje przede wszystkim średnica, grubość ścianki i gatunek stali użytej do produkcji rur stalowych oraz sposób ich produkcji, w wyniku którego powstają rury bezszwowe lub ze szwem. Rury stalowe wykorzystywane są m.in.:

  • w branży energetycznej, budowlanej, w górnictwie, przemyśle chemicznym,
  • w transporcie gazów, cieczy oraz ciał stałych, np. w oczyszczalniach ścieków,
    przy budowie wymienników ciepła czy kotłów,
  • przy wykonywaniu oraz wyposażaniu otworów wiertniczych,
  • jako elementy konstrukcyjne w przemyśle budowlanym, meblowym, lotniczym czy motoryzacyjnym.

PPHU "ELSTAL"

E.Gruchel, J.Gruchel Sp. jawna

ul. Chorzowska 62

41-709 Ruda Śląska

Dział handlowy:

032 345 83 75
032 242 70 07

Właściciel firmy

Jacek Gruchel
elstal@op.pl

Dział księgowości
Jolanta Buroń
Jolanta Mateja-Gawron
tel: 032 345 81 78

Dział kadr
Barbara Jureczko
tel: 032 345 83 72

Dział transportu
tel: 510 090 166

Specjalista ds. handlu
Antoni Gruchel
tel: 509 018 756
elstal@op.pl

Specjalista ds. handlu
Roman Grzybowski
tel: 502 139 386
elstal@op.pl

Napisz do nas

Wyrażam zgodę

}

Godziny pracy:
od poniedziałku do piątku
7.30 - 15.30